Bölge Yapı - Malatya Aluminyum Dış Çephe Kaplama - Aydın APAK

Sosyal ağlarda biz,

Kompakt Laminat

PURICELLI - DIŞ CEPHE KAPLAMA PANELLERİ

Dış cephede kullanılan Exterior Compact Panelleri, EN 438 normlarına uygun ekstra etkili hava korumasına sahiptir. Yüzeyindeki koruma tabakası panelin ısıya, donmaya, suya ve buhara (hava koşullarına) karşı dirençli olmasını, darbelere karşı dayanıklı olmasını, renginin uzun ömürlü olmasını ve asit yağmurlarına karşı dirençli olmasını sağlar. Paneller ÖNORM B 3800/1’e göre B1 sınıfında yangın dayanımına sahiptir. Panel kalınlıkları 2-20 mm arasındadır.Gizli veya görünen vidalama, mekanik montaj,yapıştırma sistemi,agraflı askı sistemi,yalı baskı(sidding)sistemi ve renkli perçin sistemi gibi uygulama yöntemleri ile kullanılabilen Exterior Compact Laminatlar oldukça çeşitli renk alternatifleri ile her tarzdaki cephe tasarımlarında kullanılabilir.
Compact Laminat; çok sayıda craft kağıdının fenol reçinesine yüksek ısı (150°C) ve basınç (100 bar kg/cm2) altında doyurularak,yüzeyi melamin reçinesi emprenye edilmiş dekor kağıdının tabaka oluşturması ile elde edilen cephe giydirme levhalarıdır.Compact Laminat Paneller ISO 9001 ve ON CERT/EN 438 kalitesiyle üretilmektedir.

Compact Laminat cephe kaplama sistemi ile giydirilmiş binalarda, bina yüzeyi ile kaplama tam olarak ayrıldığından, max. düzeyde havalandırma sağlandığı gibi, rutubet, ısı kaybı ve ısı farklılıkları da önlenmiş olur. Geniş renk ve desen seçeneği ile metal ve kompozit türevi diğer giydirme cephe levhalarına oranla daha esnek ve yaratıcı çözümler sunmaktadır.

UYGULAMA ALANLARI 
Yaygın olarak binaların dış cephesinde kullanılan plakalar tıpkı ahşap gibi kolayca işlenebildiği için dış mekânlarda kullanılan mobilyaların imalatında da kullanılabilir.

COMPACT LAMİNAT PANELLERİNİN AVANTAJLARI 
-UV ışınlarına karşı dayanım ve garantili renk solmazlığı
-Atmosfer koşullarına dayanıklılık
-Yangına karşı dayanıklılık
-Darbe, çizilme gibi etkilere karşı fiziksel dayanıklılık
-Asit yağmuru, hava kirliliği gibi etkilre karşı kimyasal dayanıklılık
-Renk ve desen zenginliği
-Bakım ve onarım kolaylığı
-ISO 9001 kalite sistemi
-Sağlığa zararlı madde içermemesi
-Estetik bir görüntü elde etme imkanı vermesi
-Ekonomiklik
-İleri teknoloji

 

Sistemler